Abidin Tatlı Tek Bahçe Ürünler

Abidin Tatlı Organik 500 ml

60,00 ₺

Zeytinin kalitesi zeytinyağının kalitesini belirler. Zeytin ağacı, yetiştiği yörenin iklim koşullarından, bitki örtüsünden, denize yakınlığından rakımdan etkilenir. Bu nedenle her yörenin zeytinyağı kendisinden başkasına benzemez. Kuzey Ege’de yetiştirilen Ayvalık yağlık zeytin çeşidinden üretilen zeytinyağımız yeşil meyve çağla badem aromasına sahip meyvemsilik özelliği güçlü bir yağdır. Organik tarım ve iyi tarım uygulamalarına önem vermekteyiz. Ürünümüz Ecocert  Organik Ürün sertifikasına sahiptir.

Abidin Tatlı Domat 500 ml

50,00 ₺

Yağ oranı düşük olduğundan genellikle yeşil sofralık olarak değerlendirilir. Yeşil olum döneminde hasat edilen meyveler çeşitli yöntemlerle tatlandırıldıktan sonra çekirdekleri çıkarılarak, oluşan boşluğa biber, havuç, badem v.s. gibi dolgu maddeleri doldurularak “dolgulu yeşil zeytin” olarak değerlendirilir.

Abidin Tatlı Memecik 500 ml

55,00 ₺

Yağı koyu yeşilimsi sarı renkte, meyve kokusu kuvvetli, kimyasal ve duyusal özellikler bakımından Ayvalık çeşidinden sonra gelir.

Abidin Tatlı Ayvalık 500 ml

50,00 ₺

Ayvalık zeytini, gerek yağlık, gerekse sofralık zeytin üretimine uygun bir çeşittir. Kendi yöresinde iyi yetiştirilip, iyi işlendiğinde yüksek duyusal ve kimyasal kalite özelliklerine sahip bir zeytinyağı üretilmektedir.

Abidin Tatlı Gemlik 500 ml

45,00 ₺

Gemlik zeytinin en belirgin özelliği renginin koyu siyah olması ve etinin çekirdekten kolayca ayrılabilmesidir. Meyve ve çekirdekleri orta irilikte olup yaklaşık %30 oranında yağ içerir. Gemlik bölgesinde üretilen zeytin tad ve yapı özellikleri dolayısı ile dünyanın en iyi sofralık zeytin çeşidi olarak kabul edilmektedir.