Abidin Tatlı Polifenol + Bebek Masaj Yağı 200 ml

Bebeğe zeytinyağı sürmek, Zeytinyağı mutfakta yağ olarak kullanılırken; evde eksik edilmemesi gereken gıdalar arasında yer alır. Zeytinyağı doğal ilaç olarak kullanılırken; cildin mükemmel görünmesini sağlayan ve cildi besleyen, doğal vitaminler içeren bir gıdadır. Zeytinyağı çocukların bakımı üzerinde de mükemmel etkiler yaratır. Özellikle yeni doğan bebeklerin problemlerinin giderilmesini destekler. Yardımcı bir ürün olarak kullanılan zeytinyağı bebek ve çocukların bakımında birçok şekilde kullanılır.
Üretici: Abidin Tatlı
SKU: AOUPOLY0215
Teslim tarihi: 5 gün
50,00 ₺

ABİDİN TATLI NATÜREL YĞKSEK POLİFENOLLÜ BEBEK MASAJ YAĞI

Natürel
Yüksek Polifenol
Bebeğe Zeytinyağı Sürmek

Bebeğe zeytinyağı sürmek, Zeytinyağı mutfakta yağ olarak kullanılırken; evde eksik edilmemesi gereken gıdalar arasında yer alır. Zeytinyağı doğal ilaç olarak kullanılırken; cildin mükemmel görünmesini sağlayan ve cildi besleyen, doğal vitaminler içeren bir gıdadır. Zeytinyağı çocukların bakımı üzerinde de mükemmel etkiler yaratır. Özellikle yeni doğan bebeklerin problemlerinin giderilmesini destekler. Yardımcı bir ürün olarak kullanılan zeytinyağı bebek ve çocukların bakımında birçok şekilde kullanılır. 

Şimdi zeytinyağının bebeklerdeki faydalarından bahsedelim.

Yeni doğan bebeklerin cildine yumuşatıcı/nemlendirici ve pişik kremi niyetine zeytinyağı sürülür, yıkanırken de zeytinyağı sabun kullanılır, çok da güzel olur.

Pişiğe zeytinyağı sürmek bebeklerde pişik tedavisi için kullanılabilecek en etkili yöntemlerdendir. Bu yağ inflamatuar özellikleri sayesinde pişiğin neden olduğu kaşıntı hissini ve cilt tahrişini gidermeye yardımcı olur. Zeytinyağı ayrıca anti-mikrobiyal olmasıyla bebek cildini bakterilerden ve enfeksiyondan korur. Bebeğin cilt dokusuna nüfuz ederek, onu besler. Daha da önemlisi, zeytinyağı bebeğin cildi ile idrar ve dışkı arasında bariyer oluşturarak pişiği önler. 

Zeytinyağının doğrudan cilde uygulanması bebeğinizin cildi için çok faydalıdır.  Zeytinyağı piyasada satılan pişik kremlerine alternatif olabilecek sağlıklı ve doğal bir çözümdür.

Pişiği tedavi eder ve pişiğin iyileşme sürecini hızlandırır.

Bebeklerde pişik neden olur?

  1. Bebeğin uzun süre kirli bezle durması.
  2. Bebeklerde meydana gelen gıda alerjisi, emziren annenin yahut bebeğin yediklerinin bebeğe dokunup pişiğe neden olması.
  3. Mantar ve bakteriyel enfeksiyon
  4. Bebeğin bezini çok sıkı bağlamak
  5. Emziren anne yada bebeğin kullandığı antibiyotiklerin yan etkisi

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. İlk günlerde dokunmaya korkarsınız. Malum doğar doğmaz yıkama süreci başlar, sonra vücudu kremleme ve pişik kremleri devreye girer.

Bebeklerin saç diplerinde oluşan kepek gibi yapıların giderilmesinde oldukça faydalıdır. Halk dilinde konak adı verilen kabuklanma şeklindeki saç dibi rahatsızlığı üzerine uygulanacak zeytinyağı ile bu bölgede bulunan konak adı verilen kepeğin giderilmesine katkı sağlar. Zeytinyağı bebeğinin saç derisine bir miktar sürüldükten sonra yavaş yavaş parmak uçlarıyla uygulanacak masajla bu bölgede bulunan konakların yumuşaması sağlanır. Daha sonra bebeğin ılık suyla banyo yaptırılması esnasında kafa bölgesinde bulunan konakların giderilmesine katkı sağlamış olunur. Bebeğin kafa bölgesindeki konakların giderilmesini sağlar iken saç derisinin zeytinyağını emmesi ile beraber saçlara dolgunluk kazandırır.

Zeytinyağı bebeğin başlarına alacağı darbeler ile beraber bu darbelerin bulunduğu bölgeye zeytinyağı sürüldüğü zaman; bölgenin hem yumuşaması sağlanır, hem de ağrı gibi oluşumların giderilmesine katkı sağlar. Bebeğin herhangi bir bölgesinde bulunan yaranın üzerine uygulanacak zeytinyağı sayesinde yaraların tedavi edilmesi hızlanır.

Ayrıca zeytinyağı soğuk algınlığı gibi problemlerde oldukça yardımcı bir etken olarak kullanılır. Soğuk algınlığı  olduğu zaman bebeğin burun ve etrafına zeytinyağı uygulandığı zaman, bu bölgede bulunan tahrişlerin giderilmesine katkı sağlar.

Bebeği uygulanacak popo kısmındaki zeytinyağı uygulaması sayesinde kaka yapamama gibi durumların giderilmesi sağlanır. Uzun süre kaka yapamayan bebeklerin kaka yapmasını sağlamak için popo bölgesinin  ağız kısmına sürülen zeytinyağı sayesinde popo kısmının ağzı yumuşatılarak kaka yapmasına yardımcı olunması amaçlanır.

Ayrıca zeytinyağı 1 tatlı kaşığı göbek bölgesine sürülerek hafif hafif parmaklar yardımıyla bu bölgenin masaj yapılması ile burada bulunan ağrıların giderilmesi sağlanırken; göbek bölgesini ısıtılması ile karında bulunan gazın çıkmasına destek sağlar. 

Bebeklerin poposunda bulunan pişik gibi problemler sonucunda popo kısmında oluşan kızarıklığın giderilmesinde oldukça etken madde olarak kullanılır. Bebeğin temizliği için kullanılan ıslak mendil gibi katkı maddesi içeren ürünler sebebiyle ve bebeğin idrarının bu bölgeyi tahriş etmesi sonucunda bu bölgede bulunan kızarıklıkların giderilmesinde zeytinyağı uygulaması kullanılır. Bebeğin popo bölgesinde bulunan kızarıklığı gidermek için öncelikle ıslak pamuk ile bu bölgenin temizlenmesi sağlanır. Temizlenip kurulandıktan sonra bir tatlı kaşığı zeytinyağı bebeğin popo kısmına sürerek parmak uçlarıyla hafif hafif masaj yapılarak bölgenin zeytinyağı emmesi sağlanır. Daha sonra uygulanan zeytinyağını cildin emmesi ile beraber kısa süre sonra burada bulunan tahriş ve kızarıklığın giderilmesi sağlanır.

Bebek ve çocukların ayak veya el bölgelerine batan dikenlerin çıkartılmasında da zeytinyağı mükemmel bir araç olarak kullanılır. Dikenin battığı bölgenin üzerine bir miktar zeytinyağı sürülmesi ile hafif hareketler ettirilmesi sayesinde, belirli bir süre sonrasında dikenin bulunduğu bölgeden kendiliğinden çıkması gözlenir. Böylelikle hem bu bölgenin tedavi edilmesi sağlanırken; hem de zeytinyağı sayesinde dikenin kolaylıkla çıkartılması sağlanır.

Bebekleri bütün vücuduna uygulanacak zeytinyağı sayesinde bebeklerin kemik gelişimine katkı sağlar. 

Zeytinyağı bebeklerin mafsal ağrılarına oldukça iyi gelir. Dişleri çıktığı zaman bebeklerin ağızlarına zeytinyağı sürüldüğünde hem dişlerin daha etkili korunması sağlanırken; hem de bebeklerde bulunan diş eti problemlerinin giderilmesine katkı sağlar.

BAŞTAN AYAĞA HER YERE SÜRÜLÜR;

POPOYA BİLE

Sevgili anneler, zeytinyağını evden eksik etmemek lazım.

Sadece sizin cildiniz için mükemmel bir beslenme kaynağı değil,aynı zamanda çocuklarınız için de bir ihtiyaçtır çünkü.Yemeklere ve salatalara kattığı o müthiş tat şöyle dursun,zeytinyağını çocuklarınızın bakımı üzerine neredeyse her alanda kullanabilirsiniz. 

İşte bizim aklımıza gelen bazı örnekler, dahası annelerin bilgi dağarcığında saklı:

- Bebeğin saç diplerinde “konak” adı verilen deri kabuklarının üzerine zeytinyağı sürüp onları elinizle hafifçe ovalayarak yumuşattıktan sonra banyo yaptırdığınızda, konaklara kısa sürede elveda diyebilirsiniz.

- Çocuklar başlarını ne kadar kollarsanız kollayın çarparlar! Küçük çarpmalarda darbe alan yerlere ve burkulmalarda zeytinyağı sürebilirsiniz. Ağrılarını alır.

 - Soğuk algınlığı ve gaz sancılarında, karnına zeytinyağı sürüp masaj yaptığınızda, o bölgeyi ısıtır ve ağrılarını azaltır.

 - Bebeğinizin poposu pişik olmasın istiyorsanız, her altını açtığınızda ıslak pamukla silip yumuşak bir havluyla kuruladıktan sonra zeytinyağı sürebilirsiniz. Hem kolay sürülür, hem de diğer kremleri doğallığıyla ters köşeye yatırır.

 - Kabızlık veya uzun süreli kaka yapamama durumlarında bebeğinize günde bir tatlı kaşığı bile verseniz faydasını görürsünüz.

- Soğuğa karşı koyamayıp çatlayan cildine zeytinyağı sürebilirsiniz.

- O küçücük ayaklara diken de batmaz mı ya! Dikenin olduğu bölgeye sürekli zeytinyağı sürdüğünüzde bir süre sonra dikenin kendiliğinden düştüğünü görebilirsiniz.

Nemlendirici olarak zeytinyağı kullanmak

Vücuduna da nemlendirici olarak zeytinyağı sürebilirsiniz.

Yıkama sonrası kuruttuktan sonra tüm vücuduna sürüyoruz biz. Öyle bol kepçe değil, önce elinize dökünüz sonra tüm vücuduna yedirin.

Dediğim gibi yağ elinizden akmasın, azar azar. Bebeğin cildi max. 10dk içinde bu yağı emiyor, öyle bebeğin cildi yağlı parlak kalmıyor yani. Bebek zeytinyağı falan da kokmuyor, benim burnuma daha koku falan gelmiş değil ki ben saf yağ kokusuna mesafeli biriyimdir.

Pişik ve günlük kullanım için

Yıkanmadığı günlerde koltuk altlar, boynunun etrafı, eklem yerleri kısacası hava almayan yerlerine de azar azar elinizle sürebilirsiniz. Gün içinde en azından bir kez altını değiştirdikten sonra poposuna sürebilirsiniz.

Bebeğin saçı veya cildi zeyinyağı kokmuyor, vücud onu hemen emiyor, zaten çak az eliniz sürüyorsunuz, o yine kendi mis kokosunu yayıyor.

Sonuç olarak yeni doğan bebeğiniz cildine doğal zeytinyağınızı rahatlıkla sürebilirsiniz.

SİZLER İÇİN DAHA İYİSİNİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Miktar 100 ml